background


راهکاری جامع برای خدمات پرداخت آنلاین کسب‌وکار

سوالات متداول

پی‌پینگ، راهکاری جامع برای خدمات پرداخت کسب‌و‌کارها پی‌پینگ، راهکاری جامع برای خدمات پرداخت کسب‌و‌کارهای بزرگ و کوچک است که با بهره‌گیری از فناوری‌های روز مالی، امکان دریافت و پرداخت پول را به ساده‌ترین و امن‌ترین شکل برای کسب‌و‌کارها و افراد فراهم کرده است.
هر کسب‌و‌کار یا هر فردی به کمک پی‌پینگ می‌تواند در هر زمان و در هر جای ایران از خدمات مالی پی‌پینگ برای دریافت و پرداخت پول استفاده کند.
پی‌پینگ به‌عنوان شرکتی فعال در حوزۀ خدمات آنلاین مالی، به‌عنوان یک کسب‌وکار در حال فعالیت است. با‌توجه‌به زمینۀ فعالیت شرکت ماناتدبیرآواتک، پی‌پینگ مجوزهای قانونی زیر را دارد.
- شرکت ماناتدبیرآواتک در حوزۀ آی‌تی فعالیت می‌کند؛ بنابراین به‌عنوان یک شرکت ثبت‌شده در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ثبت شده است.
- پی‌پینگ به‌عنوان یک شرکت خدمات‌دهنده در حوزۀ مالی، تحت نظارت مستقیم بانک مرکزی و دارای مجوز رسمی از شرکت شاپرک است.
- با‌توجه‌به فعالیت شرکت ماناتدبیرآواتک در فضای مجازی (آنلاین)، این شرکت مجوز اتحادیۀ کسب‌و‌کارهای اینترنتی را نیز دارد.
پی‌پینگ با استفاده از پروتکل امنیتی https روی به‌روزترین استانداردها، تمام محتوهای مورد استفاده را رمزنگاری می‌کند و تمام اطلاعات شما به‌صورت رمزنگاری‌شده در دیتابیس‌های پی‌پینگ ذخیره می‌شود.
در اکانت‌های شخصی و تجاری نوع کارمزدهای دریافتی متفاوت است. به این صورت که در اکانت‌های شخصی به ازای هر پرداخت 500 تومان از پرداخت‌کننده‌ها کسر می‌شود، ولی در اکانت‌های تجاری به ازای هر پرداخت یک درصد تا سقف 5هزار تومان از دریافت‌کننده کسر می‌شود. تفاوت دیگر این دو در نحوۀ استفاده از سرویس‌های پی‌پینگ است. در اکانت‌های تجاری، شخص امکان استفاده از آیتم‌های مالی، فاکتور و اپلیکیشن تجاری پی‌پینگ را دارد.
برای ثبت‌نام در سایت پی‌پینگ ابتدا باید نوع حسابی که می‌خواهید انتخاب کرده و فرم ثبت‌نام را کامل کنید. سپس ایمیل تأیید برای شما ارسال می‌شود. با کلیک روی لینک موجود در ایمیل، آدرس ایمیل شما تأیید می‌شود و می‌توانید وارد سایت شوید و از قسمت پروفایل، اطلاعات هویتی و بانکی و در صورت تجاری‌بودن حساب، اطلاعات مربوط به کسب‌وکار و مجوزهای لازم را آپلود کنید و منتظر تأیید ازطرف پشتیبانان سایت باشید.
به دلیل جلوگیری از تخلفاتی نظیر پول‌شویی و عملیات‌های خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران و همچنین به دلیل انجام نقل و انتقالات مالی، نیاز است که هویت دریافت‌کنندۀ پول کاملاً تأیید شود.
در صورت تکمیل و صحیح‌ بودن اطلاعات شما در پی‌پینگ، حساب شما طی حداکثر 7 ساعت تأیید خواهد شد. درصورتی‌که اطلاعات وارد‌شده مشکلی داشته باشد، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.
مؤسسات مالی و بانک‌هایی که عضو شتاب نیستند، در پی‌پینگ پشتیبانی نمی‌شوند.
فرقی نمی‌کند که شما و پرداخت‌کنندۀ شما در چه بانکی حساب دارید. در هرکدام از بانک‌های کشور و هر نوع حسابی (جاری، پس‌انداز، سپرده و...) که داشته باشید، می‌توانید از پی‌پینگ استفاده کنید. فقط کافی است که شماره شبای حساب خود را داشته باشید.
بسته به نوع اکانت‌ها، زمان تسویه متفاوت است. در اکانت‌های شخصی هر روز ساعت ۱۷ به‌صورت اتوماتیک پول به حساب شما واریز می‌شود و در اکانت‌های تجاری از زمان درخواست تسویه بین 15 تا 40 ساعت بعد پول به حساب بانکی شما واریز می‌گردد.
باتوجه‌به سیستم شاپرک که سیستم سراسری بانک مرکزی برای پرداخت‌های اینترنتی است، واریز تراکنش‌ها روی درگاه‌های پرداخت اینترنتی روز بعد انجام می‌پذیرد و این قانون برای تمامی پذیرنده‌ها صادق است.
هزینۀ کارمزد انتقال وجه در اکانت شخصی ۵۰۰ تومان است که از پرداخت‌کننده دریافت می‌شود. اما در اکانت تجاری ۱درصد و تا سقف ۵هزار تومان از هر پرداخت است که از پذیرنده دریافت می‌شود.
در حال حاضر کف انتقال پول 100 تومان و سقف آن 15میلیون تومان برای هر تراکنش است. در صورت درخواست افزایش سقف، با‌توجه‌به نوع کسب‌و‌کار و ارائۀ مجوزهای لازم، این سقف تا 50میلیون تومان هم افزایش می‌یابد. درصورتی‌که درخواست افزایش سقف بالای 50میلیون تومان را دارید، باید از مراجع ذی‌صلاح مجوزهای لازم را بگیرید.
برای استفاده از این سرویس لازم است بین پی‌پینگ و کاربر قرارداد همکاری امضا شود. لطفاً پس از تأیید هویت نهایی و ثبت اطلاعات کسب‌و‌کار، درخواست خود را با واحد پشتیبانی در میان بگذارید تا پیگیری‌های لازم انجام شود.
برای استفاده از این سرویس لازم است بین پی‌پینگ و کاربر قرارداد همکاری امضا شود. لطفاً پس از تأیید هویت نهایی و ثبت اطلاعات کسب‌و‌کار، درخواست خود را با واحد پشتیبانی در میان بگذارید تا پیگیری‌های لازم انجام شود.
با‌توجه‌به قوانین بانک مرکزی و شبکۀ شاپرک، وجه تمام تراکنش‌های ناموفق، حداکثر ظرف مدت یک ساعت، به‌صورت اتوماتیک به حساب خریدار بازگشت داده می‌شود. در بعضی از مواقع نیز باتوجه‌به برخی مشکلات بانکی (مانند پاسخ‌گونبودن سوئیچ بانک صادر‌کنندۀ کارت) برگشت پول 48تا72 ساعت طول خواهد کشید. چنانچه بعد از گذشت 72 ساعت پول برگشت نخورد، از طریق چت باکس سایت پی‌پینگ به ما اطلاع دهید.
خیر، در صورت داشتن حساب کاربری در پی‌پینگ تاریخچه‌ای از واریزی‌ها و دریافتی‌های خود خواهد داشت.
برای تغییر نام کاربری یا تجاری باید از طریق چت باکس سایت پی‌پینگ درخواست بدهید و نام کاربری یا تجاری جدید را اعلام کنید که حداکثر 7 ساعت زمان می‌برد تا تغییر کند.
بسته به نوع اکانت شما متفاوت است. اگر اکانت شخصی باشد می‌توانید با دعوت از دوستانتان از مزایای استفاده از 7 روز کارمزد رایگان استفاده کنید و در صورت تجاری‌بودن حساب، علاوه بر این روش می‌توانید از پنل‌های ویژۀ یک‌ساله و سه‌ماهۀ رایگان استفاده کنید. با خرید هرکدام از این پنل‌ها به‌مدت یک سال یا سه ماه می‌توانید کارمزد رایگان دریافت کنید.
خیریه‌هایی که وارد پی‌پینگ می‌شوند به‌مدت یک ماه کارمزد رایگان هدیه می‌گیرند و با دراختیارداشتن کد تخفیف که روی پکیج‌ها مشخص می‌شود، بعد از یک ماه هم از تخفیف 20درصدی استفاده خواهند کرد.